Fidan Dikimi Etkinliği Gerçekleştirildi (FEN VE ÇEVRE TOPLULUĞU )

Tarih: 2 Nisan 2019, 06:30

Şehrimizin çevre gönüllüleri, Necmettin Erbakan Üniversitesi Köyceğiz Kampüsü’nde bir araya geldi. Fen ve Çevre Topluluğu tarafından Köyceğiz Yerleşkesin’de organize edilen etkinlikte yüzlerce fidan toprakla buluştu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi bünyesinde 2018-2019 akademik yılında kurulan Fen ve Çevre Topluluğu, Köyceğiz Kampüsü’nde Fidan Dikim Etkinliği gerçekleştirdi. Olumsuz hava koşullarına rağmen yüzlerce öğrencinin yer aldığı etkinliğe; Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Zekeriya Mızrak, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Meram Belediye Başkan Adayı Mustafa Kavuş, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi Meclis Üyeleri, Sivil toplum Kuruluşu üyeleri ve çok sayıda çevre gönüllüsü katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Zekeriya Mızrak, misafirlerle tek tek ilgilenirken fidan dikim sahasında, çevre ve çevrenin önemi hususunda kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Meram Belediye Başkan Adayı Mustafa Kavuş ile birlikte fidan diken Mızrak, öğrencilerin soğuk havaya rağmen fidan dikimine gösterdikleri ilgiyi memnuniyetle karşıladığını ve bunun kendisi için çok değerli olduğunu ifade ederken, Fen ve Çevre Topluluğu üyelerine bu güzide davranışları dolayısıyla teşekkür etti.

Seçim dönemi olmasına rağmen, bugüne kadar katıldığı en anlamlı programın Köyceğizde öğrencilerle birlikte fidan dikimine katılmak olduğunu belirten Meram Belediye Başkan Adayı Mustafa Kavuş, bu etkinliğin hepsinden daha değerli olduğunu bundan sonra da sürekli öğrencilerle birlikte bu tür etkinlikleri icra etmeyi arzuladığını ve seçilmesi durumunda Köyceğiz ve çevre hususunda yapacakları daha çok projeleri ve hedefleri olduğunu bildirdi.

Fen ve Çevre Topluluğu olarak, Rektör yardımcımız Prof.Dr. Zekeriya MIZRAK başta olmak üzere, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Meram Belediye Başkan Adayı Mustafa KAVUŞ, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa DOLULAR, Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi Meclis Üyeleri, Sivil toplum Kuruluşu üyeleri ,yemek sponsorumuz olan Mevlana Grand Hotel işletmecisi Ahmet PAMUK,çok sayıda çevre gönüllüsüne ve bu etkinliği düzenlerken baştan sona kadar tüm safhalarda bizden yardım ve desteklerini esirgemeyen Doç.Dr.Seyit Ahmet KIRAY’a katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.